Üyeliklerimiz

IATA (International Air Transport Association): Dünya hava yolu taşımacılığı faaliyetlerini belirleyen ve hava kargo acenteliği yetkisini veren kuruma, kargo acentesi olarak üyeliğimiz 1998 yılından bugüne devam etmektedir.

IASA (International Air Shipping Association): 1971 yılında kurulmuş olan İngiltere merkezli kurum, 60 ülkede 220′ nin üzerinde ofis ile uluslararası taşımacılık omurgası oluşturmuştur. SBY, 2000 yılından bugüne IASA Türkiye temsilciliğini gerçekleştirmektedir.

FIATA (Fédération Internationale des Associations de Transitaires et Assimilés / International Federation of Freight Forwarders Associations) : Uluslararası Freight Forwarder şirketlerinin üye olduğu merkezi İsviçre’de olan uluslararası bir kuruluştur. SBY 2001 yılında FIATA üyesi olmuştur.

UTIKAD (Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği): Türkiye’deki Freight Forwarder acentelerini bünyesinde bulunduran bir çatı kuruluşudur. SBY 2001 yılında UTIKAD üyesi olmuştur.

DENIZ TICARET ODASI: Türkiye’deki tüm deniz ticareti, gemi acenteliği ve gemi kiralama işleri üzerinde faaliyet gösteren firmaların üye olduğu bir kuruluştur.SBY 1984 yılında Deniz Ticaret Odası üyesi olmuştur.

Neutral Air Partners ( NAP ): 2017 yılında kurucu üyelerinden olduğumuz Neutral Air Partners (NAP) , 150 üyesi ile dünyanın her yerinde hizmet veren geniş  lojistik network ağına sahip bir organizasyondur.
TIO (Taşıma İşleri Organizatörü): T.C. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı tarafından TIO belgesi ile 2019 yılında yetkilendirilmiş forwarder belgesine sahibiz.
LOGNET: WCA gurubuna bağlı dünyanın her yerine dağılmış acente ağına sahip saygın bir lojistik networküdür.
TIACA: SBYExpress 2020 yılında, Dünyanın en büyük hava kargo network ü TIACA (International Air Cargo Association) üyesi olmuştur.